Николай Пенчев стана абсолютен европейски шампион по културизъм за 2017

"Интер Инженеринг-10" ООД подкрепя Николай Пенчев вече втора година поред. Миналата година той стана национален шампион при младежи до 23 години и над 75 кг. Тази година, освен, че той повтори отличието, успя да вдигне летвата, като стана абсолютен европейски шампион!

След 27 години Разград отново има европейска титла по културизъм. Дни след като стана абсолютен държавен шампион при младежите, състезателят на СК „Гладиатор“ Николай Галинов Пенчев покори и следващия връх в спортната си кариера. На провелото се от 3 до 8 май в Санта Сузана, Испания, Европейско първенство разградчанинът спечели златен медал при младежите до 23 години и над 75 кг. Безапелационно съдийският наряд го избра и за носител на абсолютната шампионска титла, за която той излезе срещу испанеца от долната теглова категория Жозе Антонио Мартинез.

Тазгодишната републиканска шампионка при девойките на СК „Гладиатор“ Димитрина Георгиева и половинка на Николай в живота, също взе участие в евротурнира.
В категория „бикини фитнес“ до 160 см, измежду 20 дами с изваяни тела, тя се класира 13-та.

Следващото предизвикателство пред новия ни европейски шампион е Световното първенство в Бистрица, Румъния, което ще се проведе в средата ноември.
„Главни виновници за моя успех са: на първо място Георги Георгиев от Разград, на когото дължа всичко постигнато в този спорт и изградил в мен този характер, който е моят възпитател, ментор и мотиватор. Благодаря и на моя треньор Петър Добрев, за който формата и успехите говорят достатъчно. Благодаря и на Огнян Обрешков за помощта, която ми оказа, когато най-много съм имал нужда, и без която подготовката не би могла да продължи“, написа в личния си профил във фейсбук Николай Пенчев след състезанието.

Именно председателят на СК „Гладиатор“ мс Георги Георгиев бе единственият разградчанин, носител на европейско злато по културизъм досега. Неговата титла е от 1990 година, когато той стана шампион при мъжете. Преди участието на Николай миналата седмица Георгиев бе убеден, че при отлична форма, в която се намира „наследникът“ му, има реални шансове за европейска титла. И се оказа прав.

Николай, който е син на общинския съветник и председател на спортната комисия в разградския местен парламент Галин Парашкевов, е студент по противопожарна и аварийна безопасност в Академията на МВР.

Източник: в-к "Екип 7"

Мила КЮЛЮМОВА

Екипът на Интер Инженеринг-10 ООД поздравява Николай за превъзходното представяне и му пожелава успех на предстоящото световно първенство в Бистрица, Румъния през ноември.